Ar esate pasirengę atrasti Vilniaus lankytinas vietas ir tai padaryti visiškai nemokamai? Paskutinį mėnesio sekmadienį tai tampa įmanoma! Vilniaus muziejai kviečia visus lankytojus išplėsti savo kultūrinio pažinimo ribas ir įkvėpti kultūros gilumą nemokamų apsilankymų metu. Tai puikus būdas išnaudoti savo savaitgalio laiką, atrasti ką nors naujo ir pasimėgauti muziejų atmosfera. Su plačiu muziejų pasirinkimu, Vilniaus kultūrinės pramogos siūlo kiekvienam kažką ypatingo.
Gedimo pilis/muziejus
Užlipus į Gedimino pilies kalną atsiveria 360 laipsnių Vilniaus miesto panorama. Galite pamatyti raudonus namų stogus, siaurąsias gatveles, bei mėgautis nepakartojamu saulėlydžiu. Užėję į pilies vidų pamatysite įvairius tų laikų eksponatus. Tokius kaip: kryžiuočių antpuolių išlikusius sviedinius, iš rago padarytą kirvelį, kunigaikščio Gedimino 1322–1323 metais popiežiui Jonui XXII ir Europos pirkliams rašytus laiškus ir t.t.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
Čia galėsite pamatyti:
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Šiuose rūmuose galėsite pamatyti net keturias ekspozicijas. Tokias kaip:
Vilniaus gynybinės sienos bastėja
Ši bastėja buvo pastatyta 1522 metais. Šios gynybinės sienos tikslas – apsisaugoti nuo totorių ir centralizuotos rusų valstybės. Tad Vilniaus gyventojų prašymu, kunigaikštis Aleksandras 1503 metais liepė išmūryti gynybinę sieną. Šią bastėją turėjo statyti visi gyventojai, tie, kurie negalėjo ar nesutiko turėjo pastatyti aštriakuolių sieną.
Muziejuje galite pamatyti tų laikų ginkluotę, patrankas, šarvus ir sužinoti daug įdomių dalykų apie senovės laikus. Taip pat, muziejuje vyksta edukaciniai užsiėmimai.
Signatarų namai
Signatarų namai yra istorinis Lietuvos paminklas. Čia 1918 m. vasario 16 dieną, dvidešimt Lietuvos Tarybos narių pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą.
Ekspozicija atskleidžia XIX a. tos kartos pasakojimus link nepriklausomybės. Taip pat, šiuose namuose galima pamatyti signatarų daiktų. Taigi, verta apsilankyti Signatarų namuose, kad pajaustumėte tų laikų atmosferą.
Kazio Varnelio namai-muziejus
Kazys Varnelis lietuvių dailininkas, vėlyvojo modernizmo atstovas. Gimė 1917 m., Vilniuje. Tai žmogus, kuris buvo be galo talentingas. 1948 metais, Kazys išvyko į JAV ir ten įkūrė bažnytinio meno dirbtuves Čikagoje. Dirbtuvėse jis kūrė - bažnyčioms vitražus, mozaikas, liturginius indus ir kita.
Kazio Varnelio namai-muziejus, iki šiol primena gyvenamąjį namą. Namuose galima įmatyti gotikinės ir renesansinės architektūros detalių. Taip pat, šiame muziejuje eksponuojama Kazio Varnelio sukaupta kolekcija: žemėlapiai, skulptūros, renesanso ir baroko stiliaus baldų.
Vilniaus Gaono žydų istorinis muziejus
Muziejus pristato žydų istoriją bei meną. Muziejaus padaliniai, kuriuose galite apsilankyti:
Muziejuje vyksta edukacinės programos, parodos, galite rasti leidinių, tai suteiks jums daugiau informacijos apie žydų istoriją.
Nacionalinė dailės galerija
Lietuvos dailės muziejaus padalinys pristatantis XX–XXI amžiaus modernųjį ir šiuolaikinį meną. Šiame muziejuje galite tapybą, fotografijas, videomeno kūrinius, skulptūras ir t.t.
Radvilų rūmų muziejus
Muziejuje galite pasigrožėti eksponatais:
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus
Muziejuje galėsite išvysti dekoratyvinį meną: išskirtines madas, juvelyriką ir t.t. Jeigu po muziejų keliausite su gidu, sužinosite daug daugiau apie lietuvių ir užsienio menininkų kūrinius.
Vilniaus paveikslų galerija
Ši paveikslų galerija buvo įkurta 1956 metais. Šiuos rūmus XVII a. pr. pasistatė Lietuvos didikai grafai Chodkevičiai.
Galerijos ekspozicija supažindins su:
Vytauto Kasiulio dailės muziejus
2013 metų išeivijos meno erdvė. Muziejuje pristatomi Vytauto Kasiulio kūrinių ekspozicija. Taip pat, muziejuje vyksta tarptautinės parodos, edukacinis centras, konferencijos ir kt.
Vilniaus muziejus
Šis muziejus duris atvėrė 2021 metais, lankytojus supažindina su Vilniaus miesto istorija, pasakojimais. Kas kart pristato parodas, kurios supažindina su senovės laikų gyvenimu.
Energetikos ir technikos muziejus
Energetikos ir technikos muziejus yra vieta, kurioje galima išsamiai susipažinti su energetikos bei technikos sritimis. Čia galima pamatyti ir sužinoti daug įdomių dalykų apie energijos gamybą, perdavimą bei naudojimą, taip pat apie technologijų raidą ir jų įtaką visuomenei.
Šiame muziejuje eksponuojami įvairūs mechaniniai įrenginiai, elektros generatoriai, technologiniai įrenginiai, taip pat eksponatai, susiję su alternatyviomis energijos šaltiniais, tokiais kaip saulės ar vėjo energija. Be to, muziejus turi interaktyvių eksponatų, leidžiančių lankytojams išbandyti ir suprasti tam tikras fizikos ar inžinerijos principus.
Jei domina muziejai visoje Lietuvoje, skaitykite mūsų tinklaraštyje įrašą: Nemokami muziejai paskutinį mėnesio sekmadienį.