Moters diena - ypatinga proga, kai kovo 8-ąją visi vyrai skuba rodyti dėmesį savo mylimosioms, draugėms, mamoms, seserims. Kas neša gėlytę, kas saldainių dėžę, o kas nuperka ir brangesnę dovaną. Kovo 8-ąją švenčiame daugelyje pasaulio šalių, ir vis dar šiais laikais išlieka populiaria proga apdovanoti mūsų mylimas moteris.
Jeigu ir jūs domitės šia proga, mes jums parengėme trumpą straipsniuką apie moters dienos istoriją, kilmę bei tradicijas, kad suprastumėte šios šventės svarbą bei prasmę. Na, o jei galvojate, ką padovanojus savo mylimajai, DovanuSala.lt rasite apstu pasiūlymų moterims, pradedant poilsiniais, baigiant ekstremaliomis dovanomis.
Atsižvelgę į savo mylimosios pomėgius, hobius bei charakterį, dovana JAI, kuri nudžiugins širdį bei nupieš plačią šypseną veide. DovanuSala.lt dovanų kuponai į elektroninio pašto dėžutę atkeliauja itin greitai - per vieną minutę, o dovanos galiojimo terminas dažniausiai būna pakankamai ilgas - net 12-ą mėnesių.
Nors Lietuvoje moterų diena yra švenčiama tik nuo 1975 metų kaip moterų solidarumo diena, šios šventės ištakos siekia dar XIX a. pabaigoje. 1857 metų kovo 8-ąją, Niujorke, tekstilės fabrikų darbuotojos surengė demonstraciją, reikalaujant geresnių darbo sąlygų, trumpesnio darbo laiko ir didesnių atlyginimų. Šis protestas buvo vienas pirmųjų žingsnių link moterų teisių pripažinimo, ir nors jie nepasiekė visų tikslų iš karto, jis tapo svarbiu įvykio tašku kovos už lygybę istorijoje.
Vėliau, 1910-aisiais, Švedijoje vykusioje antroje Tarptautinėje socialistų konferencijoje, viena iš ryškiausių moterų teisių aktyvisčių, Klara Cetkin, pasiūlė idėją organizuoti tarptautinę moterų dieną. Cetkin, kurios vardas tapo simboliu kovos už lyčių lygybę, norėjo suvienyti moteris visame pasaulyje, kad šios galėtų kovoti už savo politines, ekonomines ir socialines teises. Pirmą kartą Tarptautinė moterų diena buvo švenčiama 1911 metais. Tąkart šventė buvo organizuota daugiau nei 10 šalių, tarp jų Vokietijoje, Austrijoje, Danijoje ir Šveicarijoje. Moterų dienos minėjimas tapo simboliu kovos už moterų balsą ir lygią teisę į darbo rinką bei politinį gyvenimą.
Tarpukario laikotarpiu Moters diena įgavo daugiau politinį ir socialinį atspalvį, o per Antrąjį pasaulinį karą ji tapo labai svarbiu moterų solidarumo simboliu. Po karo, XX a. pabaigoje, moterų teisės gavo daugiau tarptautinio dėmesio ir paramos. 1977 metais Jungtinės Tautos paskelbe Kovo 8-ąją Tarptautine moterų teisių diena, ir ši šventė tapo oficialia proga pasakyti „ačiū“ moterims už jų indėlį į visuomenę.
Na, o dabar metas pereiti prie moters dienos šventimo tradicijų!
Gėlės
Populiarioji moters dienos progos gėlė - tulpė. Šiomis būna nukrauti visi gėlininkų prekystaliai, galima sutikti močiučių ir gatvėse pardavinėjančių šias gražiąsias gėlytes. Priimtina yra dovanoti ne porinį skaičių tulpių - 1, 3, 5, 7 ir t.t. Žinoma, šia proga galima dovanoti ir kitas gėles - rožes, narcizus. Pavyzdžiui, Italijoje per moterų dieną populiaru yra dovanoti mimozų žiedus visoms moterims.
Dovanos
Nors tradiciškai moterų dienos proga pati mieliausia dovana - gėlės, šia proga vyrai stebina mylimąsias bei šeimos nares ir kitokiomis dovanomis. Tai gali būti - saldainių dėžutės, kosmetika, apranga bei kt. Jeigu ieškote puikios dovanos savo mylimajai, užsukite į DovanuSala.lt. Čia rasite visko, reikalingo moters grožio puoselėjimui, poilsiui, hobiams bei kitoms gyvenimo sritims!
Veikla
Veikla per moters dienos šventę gali būti bet kokia, kokios tik panorėsite, arba tiksliau, kokios panorės JI... Porelės dažnai eina pasivaikščioti lauke, jeigu šviečia saulutė ir džiugina geras oras. Kas pietauja kavinėse bei restoranuose, o kas mylimąsias lepina geru kino filmu ar nuostabia vakariene.