Artėjant gražiausioms metų šventėms, verta prisiminti visas, su jomis susijusias tradicijas bei istorijas. Kur stebuklingasis kalėdų senelis, pradžiuginantis mažų vaikų širdeles, o kur dovanos, sudėtos po eglute, laukiančios mažųjų prisilietimo... Taip pat, linksmieji žaidimai prie gardžių valgių nukrauto kalėdų stalo. Visos šios smulkmenos sudaro kalėdų šventės visumą, ir paverčia kalėdas stebuklingiausia metų švente. Gražiai bei lengvai krentant snaigėms už lango, lauke statant senius besmegenius ir laukiant kalėdinio stebuklo, smagu prisiminti iš ko jis sudarytas.
Šis - tikras džiaugsmingų kalėdų simbolis. Nuo seno pasakojama, kad Kalėdų senelis gyvena Laplandijoje, kur turi savo dovanų gamyklą, o joje dovanas gaminti jam padeda jo padėjėjai elfai. Iš anksto susirinkęs vaikučių parašytus kalėdų dovanų prašymus bei suvalgys padėtus sausainius su pienu, kalėdų senelis tiksliai žino, ko trokšta kiekvieno vaiko širdelė. Pagaminęs visas reikiamas dovanas, kalėdų senelis į darbą paleidžia savo stebuklinguosius elnius, kurie skraidina dar stebuklingesnes roges. Kūčių vakarą kalėdų senelis skraido po dangų ir aplanko kiekvieno vaiko namus. Įlisdamas per kaminą, ar įlipdamas pro langą, kalėdų senelis po kalėdų eglute palieka taip laukiamas dovanas.
Šios pradžiugina ne tik mažųjų, bet ir didžiųjų širdis. Kalėdų dovanos skirtos sušildyti, sukelti geras emocijas bei sustiprinti ryšį su šventėmis. Šias įprasta pakuoti į spalvotą ir, linksmais paveikslėliais papildytą, dovanų popierių arba smagius kalėdinius dovanų maišelius. Dovanos kūčių naktį, dažniausiai yra paliekamos po papuošta kalėdų eglute, ir atidaromos kitą - kalėdų rytą. Taip pat, kai kuriose šalyse (ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose) yra įprasta virš židinio kiekvienam šeimos nariui pakabinti po kalėdinę kojinę. Tuomet kalėdų senelis mažesnes dovanas gali palikti ne tik po elgute, bet ir tose puošniose kojinėse. Kalėdinėse kojinėse įprasta rasti populiarių kalėdinių saldumynų - saldžių raudonai baltų lazdelių.
Tradicijos sako, kad kalėdų eglutę geriausia puošti kūčių vakarą, tačiau belaukiantieji švenčių, kalėdų eglutės pirkimu ir puošimu dažnai užsiimu dar net gruodžio pradžioje. Juk taip smagu ir jauku kai šventiniai akcentai iš anksto vyrauja namuose! Eglutė yra puošiama įvairiais spalvotais žaisliukais - tiek plastikiniais, tiek stikliniais. Populiaru puošti kalėdų eglutę ir medinėmis figūrėlėmis (žvaigždutėmis, kalėdų seniais, seniais besmegeniais). Taip pat kiti puošia šį kalėdų simbolį saldainiais ar net vaisiais. Dažniausiai pačioje kalėdų eglės viršūnėje karaliauja ryškiai spindinti žvaigždė, suteikianti medeliui įstabaus grožio. Taip pat, eglutei papuošti dažnai naudojamos ir spalvotos lempučių girliandos.
Šis, skirtingai nei per kūčias, nebūtinai turi būti nukrautas lygiai dvylika valgių. Taip pat per kalėdas jau galima nutraukti pasninką ir valgyti mėsą. Dažnai mamos ir močiutės kalėdų progą iškepa didelį kalakutą, vištą ar antį, kuriuo gardžiuojasi visa šeima. Kalėdinis stalas būna gausus, jame galima rasti iš po kūčių išlikusių valgių, t.y. silkės, grybų, kūčiukų. Populiarus kūčių ir kalėdinis gėrimas - kisielius, kurį dažnai išverda mamos arba močiutės. Taip pat, kalėdos linksma šventė, skirta švęsti kūdikėlio Jėzaus gimimui, todėl kalėdinis stalas retai apsieina be saldumynų ir kitų skanėstų - šakočių, sausainių, šokoladinių kalėdų senių.
Nors ir kilę iš kaimo, šie žaidimai be abejo žaidžiami ir miestuose. Dažnai žaidžiami per kūčias, tinkami ir kalėdoms. Žaidimų tikslas - suartinti su visa šeima bei gerai praleisti laiką. Mes išrinkome du populiariausius, trumpučius žaidimus, kuriuos lengva pabandyti ir sužaisti su visais šeimos nariais. Štai jie:
1 žaidimas: pripilamas pilnas bliūdelis kūčiukų. Tuomet kiekvienas šeimos narys nežiūrėdamas su ranka pasemia kūčiukų ir po to juos suskaičiuoja. Jeigu kūčiukų skaičius lyginis - tuomet tas asmuo ištekės, jeigu nelyginis - teks palaukti kitų metų.
2 žaidimas: po staltiese yra prikišama šieno (galima šieno kuokštą laikyti ir rankose ar sudėti į krepšelį). Kiekvienas šeimos narys traukia po šiaudą. Kieno ištrauktas šiaudas ilgiausi, to kiti metai bus sėkmingiausi.
Galų gale, kalėdų šventės tikslas yra ne dovanos ar skanūs valgiai, o galimybė pasidalinti meile bei šiluma su šeima ir visais artimaisiais. Dovanokime vieni kitiems pačias gražiausias akimirkas bei emociškais per nuostabiausią metų šventę!